ادویه ای که بهترین جایگزین نمک است
0

8 ادویه خوش عطر که می تواند جایگزین نمک باشد
نمک یکی از مواد اولیه در پخت اکثر غذاهااست و مزه ی غذاها را بهبود می بخشد و منبع مواد معدنی و در متعادل کردن سطح الکترولیت موثر است اما مشکل این جاست که ما معمولاً نمک زیاد مصرف می کنیم که باعث تاثیرات منفی مثل التهاب بیماری قلبی و کلیوی می شودبه همین منظور باید سعی کنید مصرف روزانه آن را کاهش دهید و به جای آن از ادویه های دیگر استفاده کنید.  برای جلوگیری از بروز بیماری ها به واسطه این چاشنی در این بخش از دلنواز 8 ادویه مفید را که می توانند جایگزین نمک باشند به شما معرفی خواهیم کرد.ادویه جایگزین نمک

ادویه جایگزین نمک

بهترین و پرخاصیت ترین ادویه های جایگزین نمک
ادویه های خوش عطری که جایگزین نمک می شوند

سیر
سیرحاوی مقدار فراوانی ویتامین ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان است و وقتی جذب بدن شود از انواع بیماری ها جلوگیری می کند. بر خلاف نمک خاصیت ضد التهابی و ادرار آوری دارد مشکلات قلبی را کاهش می دهد و در غذاهایی مثل گوشت سفید و قرمز ماهی و غذاهای دریایی سوپ و تاس کباب مزه خوبی دارد.

پودر پیاز
پودر پیاز خواصی شبیه سیر دارد و جایگزین خوبی برای نمک است ، پودر پیاز را به گوشت و غذاهای دریایی سوپ و تاس کباب سالاد سبزیجات اضافه کنید ؛ گفتنی است مصرف پیاز در پاکسازی کلیه ها موثر است.

فلفل سیاه
فلفل سیاه ادویه ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است و بدن رادر برابر رادیکال های آزاد و فشارخون محافظت می کند و عملکرد کلیه ها را بهبود می بخشد ، مزه ی فلفل روی گوشت ، ماهی ، سس ماکارونی و کباب عالی است.

پونه
همانطور که می دانید پونه خواص دارویی دارد و ادویه خوشمزه و بهترین جایگزین برای نمک است ، پونه حاوی ویتامین و مواد معدنی است و خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و ضد التهابی دارد و مصرف مناسب آن فعالیت سیستم ایمنی را بهبود و مشکلات تنفسی را کاهش میدهد ؛ پونه را با گوشت قرمز و سفید ماهی و غذاهای دریایی پیتزا و پنیر یا میوه و سبزیجات مصرف کنید.

زیره سبز
مصرف مقدار کمی زیره سبز مزه خوبی به غذای تان می دهد و خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، این ادویه رادیکال های آزاد را کاهش می دهد و مصرف مناسب زیره کلسترول را کنترل و خطر مشکلات قلبی را کاهش میدهد.

آویشن
این ادویه مشهور مزه ی مشخصی دارد و برای مصرف با گوشت و سبزیجات مناسب است خواصی که این محصول دارد به هضم غذا کمک می کند و با گشاد کردن عروق و کاهش فشار خود از سکته جلوگیری می کند.

زنجبیل
یکی دیگر از ادویه های پرخاصیت و جایگزین نمک زنجبیل است که خاصیت ضد التهابی و ضد اکسیدانی دارد.

زردچوبه
زردچوبه نقش به سزایی در برنامه غذاهای سراسر جهان دارد و تنها به خاطر مزه ی آن نیست بلکه به دلیل رنگ نارنجی که دارد طرفداران زیادی هم دارد و خاصیت ضد التهابی و اکسیدانی آن بدن را در قبال بیماری ها محافظت می کند که خود دلیلی برای استفاده گسترده آن است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 77 = 82

0

بالا

X